تبلیغات
مطالب جالب دنیای امروزی - از لوازم آرایش درست استفاده کنیم

 مطالب جالب دنیای امروزی 
 مطالب جالب دنیای امروزی 


سایت دانلود آهنگ :
دانلود آهنگ های قدیمی و موزیک های زیبای جدید تنها در سایت www.oldmusic.ir ... آهنگهای خاطره انگیز خودتان را دوباره دانلود کنید و گوش دهید .!
فروشگاه کارت شارژ :
فروشگاه اینترنتی کارت شارژ عمو شارژر .! فروش انواع کارت شارژ سیم کارت های اعتباری: از ایرانسل و همراه اول گرفته تا تالیا و وایمکس ...
سایت پیامک (sms) عمو اس ام اس :
به روزترین سایت اس ام اس در موضوعات مختلف از جمله : فلسفی ، شاعران ، طنز ، نویسندگان ، سرکاری ، مناسبتی و ...
سایت تفریحی کلبه :
سایت تفریحی و سرگرمی کلبه ... جدیدترین مطالب طنز ، عکس خواننده ها و بازیگران ، مطالب جالب ، خبرهای داغو باور نکردنی و ...
سیستم تبلیغاتی گرند پی تی سی :
سیستم تبلیغات کلیکی و نمایشی گرند پی تی سی بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شماست و بهترین راه برای کسب درآمد وب مسترها ...

تقریبا همه خانم ها از لوازم آرایش استفاده می کنند، ولی بیشتر خانمها راه های مصرف درست آن را نمی دانند. رعایت نکات بهداشتی در مصرف لوازم آرایش به ما کمک می کند که از خطرات و مشکلات احتمالی برکنار بمانیم.

معمولا اکثر خانمها تا وقتی لوازم آرایش تمام نشده اند، مصرف شان می کنند. اما متخصصین پوست توصیه می کنند به تاریخ مصرف توجه کنیم. به علاوه، مصرف بعضی از این مواد به دقت بیشتر نیاز دارد. لوازم آرایشی مایع مثل ریمل و روژلب زودتر از لوازم آرایشی خشک فاسد می شوند.

به طور کلی خوب است در مصرف لوازم آرایش این نکات را دقت کنیم:
لوازم آرایش جزو لوازم شخصی هستند. بنابراین هیچگاه از لوازم دیگری استفاده نکنید. همیشه لوازم خود را همراه داشته باشید.
یک قاعده کلی این است که به تاریخ مصرف توجه و آن را رعایت کنید. ریمل را سه ماه بعد از مصرف دور بیاندازید. بقیه مواد آرایشی را هم بیشتر از یک سال نگاه داری نکنید.
یکی از لوازم آرایشی خطرساز ریمل است. چون ریمل نزدیک چشم به کار می رود و در ضمن مایع هم هست، استفاده از آن می تواند به آسانی به عفونت منجر شود. بنابراین، به تاریخ انقضای آن توجه کنید و اگر هم تاریخ ندارد، بعد از سه ماه که درش را باز کردید، آن را دور بیاندازید.
اگر از لنز استفاده می کنید حتما دقت بیشتری داشته باشید و ریمل را هر سه ماه یک بار عوض کنید.
مداد چشم را می توانید مدت بیشتری به کار ببرید. بعد از حدود یک سال آن را عوض کنید.
روژ لب بخصوص نوع مایع آن، با دست تماس زیادی دارد. بهمین سبب می تواند به سادگی موجب عفونت، از جمله تبخال، شود. روژ لب را کم تر از یک سال نگاه دارید.
تیغ های یک بار مصرف را بعد از یک هفته دور بیندازید. بهیچ وجه از تیغ زنگ زده استفاده نکنید.
اگر بعضی وسایل را در حمام می گذارید، حتما آن ها را خشک نگاهدارید. چون رطوبت یک عامل مهم عفونت است.
کرم ها و لوسیون ها می توانند محیط مناسبی برای رشد باکتری ها و ایجاد عفونت در پوست شما شوند. آن ها را در جای خشک و خنک نگاهداری کنید. قبل از استفاده از این مواد، دست خود را تمیز بشویید.
کرم های ضدآفتاب را در جای خشک و خنک نگاهدارید و اگر تاریخ انقضا دارند، حتما فقط تا آن تاریخ استفاده کنید و بعد از ان کرم جدید تهیه نمایید.
از اهمیت برس های آرایشی که برای گونه و یا سایه چشم استفاده می کنید،غافل نشوید. انباشته شدن مواد روی برس ها، عامل مهمی برای آلودگی و همچنین کاهش کارایی این وسایل می شود.
هر چند وقت یک بار می توانید برس ها ی آرایشی را اگر از نوع مرغوب هستند، بشویید.

دکتر شریفه جعفریتا حالا چند نفر از این مطلب بازدید کردند؟: نفر

:: برچسب ها : سلامت ، لوازم آرایش ،

نویسنده : میلاد     +    [ نظرات () ]

:: مطالب پیشین :